STRONA
GŁÓWNA
WSPÓLNOTA
MIESZKANIOWA
ZASADY
WSPÓŁPRACY
PRZYKŁADOWE
DOKUMENTY
DANE FIRMY
KONTAKT

W. M. ul. Fałata 3A

 

1. Kompleksowy remont pokrycia dachowego z przemurowaniem kominów - sierpień 2010

Z uwagi na zgłaszane nieszczelności i zalania lokali, na podstawie uchwały właścicieli został przeprowadzony kompleksowy remont pokrycia dachowego z dachówki karpiówki, wraz z przemurowaniem kominów z cegły klinkierowej. Wykonawcą była firma FHU "Estetyka" Dariusz Hanusz, Bielsko Biała. 

 

        

 


2. Wymiana stolarki okiennej klatki schodowej - październik 2010

Na podstawie uchwały właścicieli, oraz w oparciu o projekt budowlany, na podstawie którego zostało wydane pozwolenie na budowę, wymienione zostało okno na klatce schodowej na PCV. Prace wykonała firma "Estetyka" Dariusz Hanusz, Bielsko Biała.

 

         

 


3. Kompleksowy remont klatki schodowej - grudzień 2010

Przeprowadzony został kompleksowy remont klatki schodowej, w skład którego weszły następujące prace:

- wymiana instalacji elektrycznej klatki schodowej, strychu i piwnic,

- wykonanie pionów teletechnicznych (peszli podtynkowych) na instalacje niskoprądowe,

- wymiana drzwi wejściowych do klatki schodowej na stalowe, oraz drzwi do piwnicy na drewniane,

- zamontowanie systemu monitoringu okolicy wejścia do budynku,

- wymiana systemu domofonowego na cyfrowy, 

- ujednolicenie wysokości wszystkich schodów,

- odrestaurowanie elementów drewnianych: barierki, balustrady, pochwyty.

Wykonawca: FHU "Estetyka" Dariusz Hanusz, Bielsko Biała.

 

          

 


4. Osuszanie murów przyziemia metodą elektroosmozy - maj 2011

Po zapoznaniu się z nowatorską metodą bezinwazyjnego osuszania murów przy wykorzystaniu elektroosmozy, którą proponuje firma "Pirlo Dom i Wnętrze" s.c. z Zabrza, została wykonana stosowna instalacja zasilająca i zamontowano urządzenie osuszające.

Po sześciu miesiącach pracy urządzenia wykonane zostały pomiary, które wykazały znaczne zmniejszenie zawilgocenia ścian piwnic w porównaniu do wyników pierwotnych. Jednocześnie przebywając w piwnicach odczuwa się mniejszą wilgotność powietrza, zmniejszeniu uległ też charakterystyczny zapach towarzyszący wilgotnym ścianom.


5. Wymiana okienek piwnicznych - grudzień 2011

Zgodnie z zaleceniami powstałymi po pomiarach zawilgocenia ścian piwnic, wymienione zostały okienka piwniczne na PCV, posiadające mikrowentylację. Dzięki temu w piwnicach będzie zapewniona wentylacja również w okresie zimowym bez większych strat energii cieplnej i obawy o zamarznięcie instalacji wodnej.


6. Dzierżawa i wygrodzenie gruntu - czerwiec 2012

W celu poprawienia bezpieczeństwa, oraz zagospodarowania terenu przy budynku Wspólnoty, wydzierżawiony został fragment działki przylegającej do budynku. Ponieważ przez pozostałą część działki realizowany jest dojad do garaży położonych w dalszej części podwóraz, właściciele zdecydowali się na zamontowanie progu zwalniającego od strony ul. Fałata, oraz wygrodzenie działki oznakowanymi słupkami z drugiej strony. Dzięki temu uzyskano fragment zieleni, na którym mogą bezpiecznie przebywać dzieci, oraz doprowadzono do zredukowania prędkości przez kierowców dojeżdżających do garaży. Prace wykonała firma PPHU "Dla Ciebie" Andrzej Zamojski, Bytom.

  

 


strona główna / Wspólnota Mieszkaniowa / zasady współpracy / 

przykładowe dokumenty / gdzie zarządzam / dane firmy, kontakt

projekt: Szablonownia