STRONA
GŁÓWNA
WSPÓLNOTA
MIESZKANIOWA
ZASADY
WSPÓŁPRACY
PRZYKŁADOWE
DOKUMENTY
DANE FIRMY
KONTAKT

W. M. ul. Zielona 2A, Katowice 

 

1. Zabezpieczenie p.poż. pomiędzy garażami a piwnicami - sierpień 2005

Na podstawie decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Katowicach deweloper wykonał zamurowanie części otworów pomiędzy pomieszczeniem garaży a piwnicami lokatorskimi, oraz obudował materiałem ogniotrwałymi przechodzące przez część garażową przewody wentylacyjne oraz kanalizacyjne.

   

 

 


2. Wykonanie zadaszenia placyku gospodarczego - maj 2006

Z uwagi na zgłaszane uciążliwości wiążące się z przykrymi zapachami ulatniającymi się z nagrzanych w okresie letnim pojemników na odpady stałe, wykonane zostało zadaszenie placyku gospodarczego.

   

   

 


3. Wykonanie nowych słupków bramek wejściowych - październik 2006

Ponieważ konstrukcja oryginalnych słupków zewnętrznych bramek wejściowych (kształtowniki stalowe) okazała się z biegiem czasu zbyt słaba, co skutkowało częstymi awariami zwłaszcza w okresie zimowym, słupki zostały zamienione na murowane, wykonane z cegły klinkierowej, wewnętrznie zbrojone, położone na ławie lanej z betonu.

   


4. Naprawa podjazdu do garażu - listopad 2009

Z uwagi na powstałe nierówności - koleiny w oryginalnej nawierzchni z kostek brukowych na podjeździe do garażu, właściciele podjęli decyzję o wymianie nawierzchni i zastosowaniu ażurowych płyt betonowych w miejscach jezdnych. Płyty ażurowe zapewnią większą przyczepność opon w okresie zimowym, a ich sztywność zabezpieczy podjazd przed tworzeniem się nowych kolein.

   

   

 


5. Remont balustrad balkonów - czerwiec 2010

Ze względu na penetrację promieni UV, oraz wpływ warunków atmosferycznych, właściciele podjęli uchwałę o odnowieniu drewnianych balustrad balkonów. Prace obejmowały oczyszczenie balustrad, impregnację i pomalowanie na kolor zbliżony do poprzedniego farbą odporną na działanie promieni UV. Dodatkowo zabezpieczone zostały miejsca łączeń elementów stalowych, gdzie pojawiły się ślady korozji. Prace wykonała firma "MBC team" Marcin Kowalski, Bytom.

   

     

 


6. Remont murków wokół budynku Wspólnoty - czerwiec 2010

Po zauważonych spękaniach i odspojeniach powłok malarskich murków wokół budynku Wspólnoty, oraz znacznym ich zabrudzeniu, właściciele postanowili przeprowadzić ich gruntowną konserwację, polegającą na:

 - usunięciu złuszczającej się powłoki malarskiej,

 - zbiciu głuchych tynków,

 - wyklejeniu całej powierzchni murków klejem z wtopioną siatką,

 - nałożeniu tynku mineralnego,

 - wykonaniu obróbek blacharskich.

Prace zlecono firmie "MBC team" Marcin Kowalski, Bytom. 

   

      

 


7. Modernizacja systemu zamków piwnica / garaż - listopad 2010

W oparciu o uwagi właścicieli dotyczące złej funkcjonalności zamków drzwi pomiędzy klatką schodową - piwnicą - garażem, podjęta została decyzja o zastosowaniu systemu otwierania drzwi bez klucza, z wykorzystaniem czujnika zbliżeniowego. Właściciele otrzymali specjalnie zaprogramowane "pastylki", których zbliżenie do czytnika przy drzwiach powoduje zwolnieinie blokady i otwarcie drzwi. Dodatkowo zdecydowano się w miejsce standardowego elektrozaczepu zastosować zworę elektromagnetyczną. Z uwagi na charakterystykę działania zwory, w przypadku awarii zasilania nie ma obawy o uwięzienie osoby wewnątrz garażu lub piwnicy (przy braku zasilania zwora pozostaje otwarta, w przeciwieństwie do elektrozaczepu). 

   


8. Modernizacja systemu domofonowego budynku Wspólnoty - listopad 2011

W celu usprawnienia istniejącego systemu domofonowego, właściciele wyrazili chęć jego wyposażenia w dodatkowe panele umożliwiające wejście bez użycia kluczy za pomocą czujnika magnetycznego. Prace modernizacji domofonu "Cyfral" zlecono firmie "Bona-Elektro" Zbigniew Okrajni, Katowice. 

   

      

   


9. Docieplenie stropu garażu pod budynkiem - listopad 2012

Z uwagi na zgłaszane problemy z przemarzaniem stropu pomiędzy lokalami parteru a garażem, wykonano docieplenie stropu z zastosowaniem płyt ze styropanianu samogasnacego gr. 5 cm. Prace wykonała firma P.P.H.U. "Dla Ciebie" Andrzej Zamojski, Bytom.

   

      

 


strona główna / Wspólnota Mieszkaniowa / zasady współpracy / 

przykładowe dokumenty / gdzie zarządzam / dane firmy, kontakt

projekt: Szablonownia